Rok 2013

Dnem 2. 1. 2013 se zapisuje naše jednotka SDH do poplachového plánu HZS Plzeňského kraje. V neděli 13. 1. spouštíme naše webové stránky. V sobotu 26.1.2013 se konala Výroční valná hromada SDH v sále KD Č. Bříza za účasti všech členů SDH a 30 hostů z řad obyvatel obce a členů SDH z okolních obcí. Během února se účastníme tematických školení pro zvýšení odborné způsobilosti členů jednotky SDH.

V sobotu 23.2.2013 se koná Tradiční Hasičský ples v KD Č.Bříza v hojné účasti místních obyvatel. Všem děkujeme za podporu a hezký večer.

Během jarních měsíců provádíme opravy a úpravy vnitřních prostor požární zbrojnice.

10.6.2013 vyjíždí naše jednotka k prvnímu zásahu. Jedná se o technickou pomoc při lokální záplavě v obci Chotiná. Odčerpáváme vodu ze zatopeného sklepa a čistíme kanalizaci od naplavenin.

V sobotu 15.6.2013 se účastníme cvičení Noční jízda Žichlice, kde ze 14 družstvech končíme na pátém místě.

V sobotu 23.11. máme brigádu na výměnu oken ve zbrojnici a celkový úklid prostran-ství. Sešli se téměř všichni členové SDH. Vyměnili jsme čtyři stará okna za plastová, kolem zbrojnice jsme uklidili napadané listí a přestěhovali jsme betonové lavičky k místnímu hostinci. Po dobrém obědě kolem druhé hodiny jsme se rozešli domů. Zítra nás čeká exkurze ve stanici Plzen-Košutka.

V neděli 24.11. jedeme na exkurzi na Košutku .Je nás celkem 26. Po přivítání procházíme Polygonem, kde hasiči nacvičují různé akce. Pak si prohlížíme posilovnu, tělocvičnu, dispečerské stanoviště,odpočinkové místnosti hasičů a sjížděcí tyče. Naposled scházíme do garáží kde nám všem,malým i velkým lezou oči z důlků nad hasičskými vozy a technikou. Na ukončení exkurze nám byl předveden cvičný poplach.

Začátkem listopadu byly nalezeny hledači pokladů, někde v lese u Třemošné, dvě památeční medaile SDH Německá Bříza, které pocházejí z roku 1913. Od nálezců jsem obdržel fotografie, které jsem zvětšil a budou umístěny na  rajčeti a na nástěnce v hostinci.Samotné medaile budou vystaveny na VVH SDH 18.1.2014 v KD Č.Bříza.